basen

Własny basen w ogrodzie to wspaniała rzecz. Pozwala na korzystanie z orzeźwiającej wody, ciszy i spokoju o krok od domu, bez potrzeby pakowania kosza piknikowego i szukania miejsca parkingowego przy zatłoczonej plaży. Wiele osób zastanawia się nad wybudowaniem basenu w swoim ogrodzie, jednak boi się kosztów jego późniejszej eksploatacji. Ci, którzy wcześniej korzystali z różnego rodzaju dmuchanych i rozporowych baseników wiedzą, że w wodzie szybko pojawiają się wniesione na ciele liście i trawa, czasem utopione owady, a do tego na ścianach basenu pojawiają się śliskie zielone glony. Upilnowanie odpowiedniej czystości w prawdziwym, dużym basenie wydaje im się wręcz niemożliwe.

Osprzęt i akcesoria

Chociaż może się wydawać to dziwne, eksploatacja zwykłego basenu jest dużo łatwiejsza niż małego, rozporowego baseniku. Zwykły basen to nie tyko ogromna niecka, w której da się pływać. To również system filtrów i pomp, które dbają o czystość wody. Urządzenia cały czas dbają o to, by  wszelkie pływające zanieczyszczenia były  na bieżąco usuwane z basenu. Nie ma wiec problemu odławiania źdźbeł czy listków z powierzchni, ścian nie trzeba również szorować z glonów.

Chemikalia

Wśród urządzeń, które „czyszczą” basen są też dozowniki do środków chemicznych. W odpowiednich odstępach czasu wpuszczają one dawkę różnych substancji chemicznych do wody, by zajęły się one mnożącymi się w niej mikroorganizmami. Chemia do basenów jest niezastąpiona w walce z glonami. Odpowiednie płyny zwalczają glony i usuwają zazielenienie, nie trzeba więc obawiać się śliskiej, niemiłej w dotyku powierzchni po jakimś czasie użytkowania basenu.

Profesjonalny serwis

Czasami zdarza się, że któreś z urządzeń zaczyna szwankować. Również wtedy nie należy się martwić. Profesjonalne firmy oferujące serwis basenów skrupulatnie przejrzą każdą pompę i filtr, a w razie potrzeby zabiorą je do naprawy i zainstalują ponownie. Współczesne systemy basenowe są skomplikowane dla zwykłego użytkownika, jednak profesjonaliści są w stanie usunąć większość usterek przy niskich kosztach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *