basen

Gdy szukamy hotelu na wyjazd chcemy, aby spełniał możliwie jak najwyższe standardy za jak najniższą cenę. Wielkie hotele w większości dysponują basenami dla gości. Niektóre z nich posiadają wręcz całe aqua parki, inne mniejsze baseny, pozwalające na komfortowe przepłynięcie kilkunastu metrów. Baseny rzadko zdarzają się w mniejszych ośrodkach i pensjonatach, jedna coraz więcej z nich decyduje się na „dogonienie” swoich większych rywali w tym zakresie.

Basen nie mus być olimpijski!

Oczywiście mniejsze ośrodki nie powinny inwestować w ogromne baseny olimpijskie. Powinny się skupić na czymś, co będzie wystarczające dla liczby gości, którzy w danym ośrodku przebywają. Baseny kąpielowe przypominające ogromne jacuzzi można spotkać na przykład w ośrodkach wynajmujących domki w górach. W domku, który jest recepcją, a czasami jeszcze restauracją, wydziela się specjalną strefę SPA. W tej strefie może pojawić się właśnie jacuzzi lub niewielki basen z różnymi funkcjami hydromasażu, aby goście chętniej wybierali dany ośrodek niż konkurencję. Jeśli do tego właściciel zdecyduje się nawet na malutki gabinet z usługami kosmetyczki, masażystki czy manicurzystki może być pewien, że inwestycja bardzo szybko mu się zwróci.

Basen z dachem

Właściciele ośrodków, którzy nie mają więcej wolnych pomieszczeń na stworzenie strefy SPA mogą pomyśleć nad innym rozwiązaniem. Wiele profesjonalnych firm budujących baseny, zajmuje się również montażem ich zadaszenia. Nie ma więc najmniejszego problemu, aby na terenie ośrodka powstał basen z podgrzewaną wodą i rozkładanym dachem. Baseny można pokryć też tzw. bańką powietrzną, która ochroni go od niskich temperatur i zanieczyszczeń. Inwestycje tego typu wykonywane są na indywidulane zamówienie, nic nie stoi więc na przeszkodzie, by rozmiary czy kształt basenu dopasować do możliwości posesji. Basen z dachem sprawia, że ośrodek jest atrakcyjny dla turystów przez cały rok, nie tylko w pełni sezonu urlopowego i nieustających upałów. Nawet mały basen dla dzieci może być decydującym kryterium, przy wyborze ośrodka na ferie zimowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *