Chociaż wydawać by się mogło, że w Polsce własny basen na posesji może być nieporozumieniem ze względu na panujący u nas klimat, nie ma bardziej mylnego stwierdzenia. Współczesne baseny to nowoczesne rozwiązania, które oferują szereg możliwości, a budowa basenu zlecona profesjonalistom przebiega bezstresowo i szybko. Wśród wielu możliwości budowy, dostępne są baseny z zadaszeniem, możliwa nawet jest budowa własnego basenu z hydromasażem w przydomowym ogrodzie zimowym.

Basen… z dachem

Aby czerpać z basenu maksimum przyjemności, powinien być on zdatny do użytku cały rok. Stąd też pojawiła się idea budowy basenów zadaszonych. Najbardziej popularne są teleskopowe profile, które można składać i rozkładać w razie potrzeby, ale również tzw. bąble powietrzne. Oba rozwiązania maja zapewnić komfortowe korzystanie z basenu przez cały rok. Dzięki dachowi woda w basenie jest czysta, a pływanie możliwe nawet najbardziej deszczowe dni. Wraz z szeregiem akcesoriów i mechanizmów dbających o odpowiednią temperaturę wody, przydomowy basen niczym nie rożni się basenów oferowanych np. w centrach SPA. Projekt i budowa przydomowego basenu nie są niczym trudnym dla profesjonalnych firm, które zajmują się taką działalnością od lat. Zajmą się wszystkim od A do Z, począwszy od przygotowania gruntu pod budowę, skończywszy na instalacji różnego rodzaju urozmaiceń takich jak bicze czy kurtyny wodne.

A może basen w domu?

Nowoczesne technologie pozwalają również na budowę basenu w bryle domu. Tu również potrzebna jest pomoc specjalistów. Oczywiście w wielkich domach zmieści się spory basen, jednak osoby dysponujące małym patio lub ogrodem zimowym również znajdą coś dla siebie. Wiele osób decyduje się na wykonanie w swoim domu jacuzzi lub basenu SPA. Jeśli wybiorą dość spory zbiornik, z powodzeniem zastąpi on prawdziwy basen w kwestiach relaksu czy… imprezy. Baseny SPA są też świetne do rehabilitacji, gdyż większość z nich posiada wiele opcji masażu bąbelkami powietrza lub prądem wody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *