Budowa basenu ogrodowego wydaje się być skomplikowanym przedsięwzięciem. Nie jest to do końca prawdą, jeśli skorzysta się z pomocy profesjonalnej firmy, która całość wykona szybko i rzetelnie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom współczesne baseny to nie tylko zwykłe niecki z wodą, ale prawdziwe przydomowe salony SPA. Jak wygląda budowa basenu kąpielowego?

Od A…

Prace zaczynają się od przygotowania gruntu w miejscu, w którym ma powstać basen. Ziemię należy odwodnić i utwardzić pod budowę niecki. Nieckę uszczelnia się, a następnie wykłada ceramiką basenową lub szklaną mozaiką. Następne firma instaluje wszystkie mechanizmy niezbędne do uzdatniania wody w basenie, co oznacza montaż filtrów, ale również dysz napływowych i odpływowych, pomp i zbiorników kompensacyjnych. Równie ważnym etapem jest zainstalowanie urządzeń zajmujących się dozowaniem chemii do wody. Może to być boja dozująca lub chlorator. W tym czasie instaluje się również stacje kontrolno-pomiarowe, a także – jeśli klient sobie tego życzy  – generator soli. Po zakończeniu tych prac, basen w stanie „surowym” jest prawie gotowy. Zostaje jeszcze kilka rzeczy do robienia, by był w pełni funkcjonalny.

…do Z.

Kolejnym etapem jest montaż różnego rodzaju akcesoriów basenowych, w tym drabinek, reflektorów, schodków rzymskich, ale również zjeżdżalni i rządzeń do masażu wodnego. Przy większych inwestycjach montuje się również mechanizmy do osuszania i odkurzacze. Nie wolno zapominać o podgrzewaniu wody. Współczesne technologie pozwalają na wykorzystanie do tego celu różnego rodzaju wymienników ciepła czy energii słonecznej. Jeśli klient sobie tego życzy, basen może być zadaszony. A to oznacza budowę specjalnej konstrukcji z teleskopowych paneli lub balon powietrznego. Eksploatacja przydomowego basenu również nie jest kłopotliwa, jeśli korzysta się ze wsparcia, wiedzy i doświadczenia specjalizującej się w tym temacie firmy. Jej pracownicy zawsze pomogą w wyborze najbardziej odpowiednich chemikaliów i testerów do pielęgnacji danego typu basenu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *