Zalety posiadania basenu w ogrodzie

Wygoda

Własny basen to oczywiście wygoda. W upalnie dni mieszkańcy domu nie muszą wybierać się na zatłoczoną plażę lub basen miejski, by spędzić czas w orzeźwiającej, zimnej wodzie. Kąpielisko znajduje tuż pod ich drzwiami, w dodatku jest dostępne tylko dla nich. Nie ma więc problemu hałasującej młodzieży, czy pijanych dorosłych bawiących się tuż obok. Odpadają również dojazdy i szukanie miejsca parkingowego w okolicy plaży. Nad wodą można w ciszy i spokoju posiedzieć do późnego wieczora, mając sto procent spokoju i komfortu na własnym leżaku.

Zdrowie

Pływanie jest bardzo zdrowe. Osoby, którym lekarz zalecił ten rodzaj sportu, dzięki własnemu basenowi zyskują własną salę rehabilitacyjną. Przepłynięcie codziennie nawet krótkiego odcinka wpływa pozytywnie nie tylko na kręgosłup, ale również na układ oddechowy, krążeniowy i wiele innych aspektów ludzkiego ciała. Hydroterapia jest często wskazana dla osób, które z różnych powodów muszą poddać się rehabilitacji. Nowoczesne baseny można wyposażyć w różnego rodzaju urządzenia i akcesoria do masażu, w tym bicze i kurtyny wodne, prądy wodne i urządzenia które masują… bąbelkami powietrza wydostającymi się spod wody.

Zabawa

Własny basen jest świetnym miejscem na organizację imprez w upalne, letnie wieczory. Mało tego – basen zadaszony, z podgrzewaną wodą, świetnie sprawdzi się również na imprezowanie, gdy na zewnątrz leży śnieg. Zamiast nudnego przesiadywania przy stole pełnym jedzenia, imprezę można zorganizować w wodzie, gdzie goście wygłupiając się, dopiero nabiorą apetytu. Szczególnie popularne wśród właścicieli basenów są imprezy sylwestrowe w stylu hawajskim, gdzie basen okraszony zostaje kolorowymi kwiecistymi dekoracjami i gadżetami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *